Blog zdravotní sestřičky

Blog zdravotní sestřičky
Jak zvítězit sám nad sebou
Morava 2013
Blackmore´s Night
Landa
Dějiny národa českého.php
Ivan Medek
Marmelade, Schokolade
Mary Seacole
PsyS šije - výpustkovou kapsu
Zápisky zdravotní sestřičky
Kniha návštěv

Ivan Medek

z 19. prosinec 2008

Dostal se mi do ruky rozhovor s Ivanem Medkem. Tenhle člověk mě překvapil svým pohledem na vlastní nemoc a to cituji: "Nejdřív nemůžete vstát, a když se přidržujete, pomalu dojdete ke dveřím a pak dál, do koupelny. Pak přijde chvíle, kdy se u dveří zhroutíte. Vstanete a dohrabete se do té koupelny. Příště se sesypete znovu, bez pomoci se už nepostavíte. Tak si obstaráte invalidní vozík. Rok jezdíte a říkáte si, jaký je ten vozík ohromný. Nesprchujete se už každý den, myjete a holíte se na vozíku. Jednoho dne se už na ten vozík nedostanete. Tak si zajistíte postel. Myje a holí vás žena. A zase si říkáte: tahle postel, to je dobrá věc. Její výhoda je v tom, že už nemusím odporovat lidem, kteří říkají, že bych měl jet na ulici." (Magaznín Dnes příloha MF Dnes, číslo 51, ročník XV., vydáno 18.12.2008)

Myslím, že takového nadhledu není schopen každý člověk, zvlášť když se celý život pohyboval mezi lidmi a sledoval co se děje. Dneska chodí lidé za ním a sledovat dění lze díky internetu také, ale už to není takové. Myslím, že tohle je úžasný člověk.

» © 2019 informace jsou předně určeny pro studenty zdravotních oborů a tak by měly být chápány • S. Purschová • luminary.s@gmail.com • Datum vzniku: 29.3.2006 «

Zdroje:

  • Weby Studijni-svet.cz: